fbpx

צרו קשר

054-4548212

כתובתנו

סניף תל אביב: רח' הארבעה 28 סניף ראשון לציון: משה לוי 11

שלחו מייל

roy@roydotanlaw.com

עורך דין הוצאת דיבה

נפגעתם כתוצאה מהוצאת דיבה? הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לפנות אל עורך דין הוצאת דיבה. בוודאי יש לכם מחשבות והרהורים לגבי תביעה על לשון הרע והוצאת דיבה, אך למרות שנפגעתם אינכם בטוחים לגבי ההיבטים המשפטיים. עורך דין תביעות דיבה יסייע לכם לעשות סדר בדברים. הוא ינחה אתכם לגבי הפעולות המיידיות שעליכם לנקוט, על סוג הראיות הנדרשות, וילווה אתכם בדרך להגשת תביעת פיצויים לשון הרע.

עורך דין הוצאת דיבה

בספר קהלת כתוב ”טוֹב שֵׁם מִשֶּׁמֶן טוֹב וְיוֹם הַמָּוֶת מִיּוֹם הִוָּלְדוֹ“. אכן שמו הטוב של האדם הוא אחד הנכסים החשובים ביותר. פגיעה בשמו הטוב של אדם היא לא רק פגיעה נפשית, אלא גם בעלת פוטנציאל לנזק חומרי. על פי החוק, לכל אדם זכות לשם טוב. ופגיעה בשמו הטוב היא עוולה נזיקית, כפי שמוגדר בחוק איסור לשון הרע.

בשנים האחרונות אנו רואים עליה משמעותית בכמויות תביעות לשון הרע בישראל. חלק ניכר מהן הן תוצאה של שינויים טכנולוגיים. כיום עומדות לרשותנו טכנולוגיות שונות לפרסום והפצת מסרים, שאינן בעל פה. וטכנולוגיות אלו זוכות בקלות לתפוצה רחבה. כמו למשל הרשתות החברתיות או קבוצות באפליקציות מסרים מידיים.

עורך דין תביעות דיבה

שלא תבינו לא נכון, גם התבטאות בעל פה יכולה להיות עילה להגשת תביעה על לשון הרע והוצאת דיבה. הטכנולוגיות רק נותנות בסיס ראייתי חזק יותר.

כמובן שחשוב תמיד לבחון כל מקרה לגופו, ולבדוק האם ישנה עילה להגשת תביעה על לשון הרע והוצאת דיבה. לכן הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לפנות אל עורך דין תביעות דיבה.

לא תמיד הגשת תביעה היא הצעד הנכון. ישנן תביעות בהן הסיכוי לזכות הוא נמוך. ואתם לוקחים על עצמכם את הסיכון כי תחויבו בהוצאות המשפט. וגם מקרים בהם אולי תזכו, אך סכום הפיצוי לא יצדיק את הוצאות המשפט.

תביעה על לשון הרע והוצאת דיבה

שאלה שלפעמים שואלים אותנו היא האם תביעת דיבה ותביעת לשון הרע הן אותו הדבר? למרות שהמושגים אינם זהים, לצורך העניין מדובר בהליך זהה. הוצאת דיבה מוגדרת כאמירה פוגעת ושקרית. ואילו לשון הרע הוא פרסום פוגעני ומבזה, אך הוא יכול להיות נכון.

תביעת לשון הרע מוגשת על פי הכללים המוגדרים בחוק איסור לשון הרע, תשכ“ה 1965.

עורך דין הוצאת דיבה

במידה ופניתם אל עורך דין לשון הרע, עליו לבדוק האם הדברים שפורסמו עונים על הגדרות החוק. שימו לב כי ניתן להגיש תביעת פיצויים עד לסכום של 70,000 שקל ללא הוכחת נזק. ואף סכום של 140,000 שקל במידה והייתה כוונה לפגוע. וזאת לצד סעדים אחרים למניעת הפצת הפרסום, או פרסום התנצלות. החוק אינו מגביל את סכום הפיצויים, ניתן בהחלט לתבוע על סכומים אחרים במידה ותוכלו להוכיח את הנזק שנגרם לכם.

לא תמיד עורך דין הוצאת דיבה ימליץ על הגשת תביעת דיבה. מקובל מאוד להתחיל במכתב התראה ובו דרישה להתנצלות ותשלום פיצויים. לעתים ניתן לסגור את העניין בצורה שכזו, ואולי גם באמצעות הליך גישור. ואם לא הייתה התייחסות למכתב ההתראה או שלא הושג הסדר ניתן להגיש תביעה. כמובן שכל מקרה מתקיים תחת נסיבות אחרות, ויש להיוועץ עם עו“ד לשון הרע.

הערה: במאמר זה התייחסנו בעיקר למקרים בהם נפגעתם מהוצאת דיבה, אך יתכן כי אתם נמצאים בצד הפוגע. במידה וקיבלתם מכתב התראה, כדאי לפנות מייד אל עורך דין הוצאת דיבה על מנת לשקול מהם הצעדים הנכונים.

 

עורך דין תביעות דיבה

אם נפגעתם כתוצאה מפרסום פוגעני ומבזה, או שהואשמתם בפרסום פוגעני, עליכם לפנות אל עורך דין תביעות דיבה.

עו“ד לשון הרע, רועי דותן עומד לשירותכם בכל סוגי תביעות הדיבה ולשון הרע. אנו מעניקים שירות לאנשים פרטיים, אישי ציבור, עסקים, עצמאיים וכל מי שנפגע מהוצאת דיבה או הואשם בהוצאת דיבה.

בכל מקרה אנו מנתחים את נסיבותיו ובונים את אסטרטגיית ההגנה או טיעוני התביעה בהתאם לצורך.

תביעה על לשון הרע והוצאת דיבה

עו“ד רועי דותן

במשרדינו תוכלו לקבל מגוון שירותים משפטיים. מלבד תביעות דיבה אנו עוסקים בתחום מיסוי עירוני, תביעות חוב ארנונה והליכי גבייה. אנו מייצגים אתכם מול הרשויות המקומיות, ההוצאה לפועל ובתי המשפט.

היכולת להקשיב לצורכי הלקוח ולהעניק לכל אחד פתרון בהתאמה אישית, הפכה את משרדינו לסיפור הצלחה. מאחורינו הצלחות רבות בתחום דיני לשון הרע, הוצאה לפועל, חובות ארנונה ועוד.

עורך דין חובות ארנונה ולשון הרע,  רועי דותן בפייסבוק.

תביעה על שיימינג בפייסבוק

תביעה על שיימינג בפייסבוק הופכת נפוצה יותר ויותר בשנים האחרונות. בעבר אנשים לא היו מודעים למשמעות של פרסומים בפייסבוק וברשתות החברתיות, אך נראה כי היום

תביעת לשון הרע בפייסבוק

תביעת לשון הרע בפייסבוק הפכה להיות דבר שכיח בימינו. ובאופן כללי אנו יכולים להגיד זאת על תביעות לשון הרע באינטרנט. וזאת לצד עלייה כללית במספר

עורך דין לענייני לשון הרע

ברוב המקרים, בטרם הגשת תביעת לשון הרע, אנו מוציאים התראה לפני תביעת לשון הרע. באופן כללי אנו יכולים להגיד שזהו מכתב הנשלח מזה שנפגע מהדברים

עורכי דין לשון הרע

עורכי דין לשון הרע מעניקים ייצוג בתביעות לשון הרע והוצאת דיבה. תביעות לשון הרע הן תביעות המוגשות בגין פרסום הפגוע בכבודו ושמו של אדם, ואף

עורכי דין הוצאת דיבה

עורכי דין הוצאת דיבה הם הכתובת לפנות אליה כאשר מישהו פגע בשמכם הטוב, או כאשר הוגשה נגדכם תביעת לשון הרע. תביעות לשון הרע והוצאת דיבה

צור קשר

לייעוץ משפטי מקצועי

חשוב לדעת, כי התכנים באתר אינם מהווים בשום פנים ואופן תחליף לייעוץ מקצועי על ידי עורך דין ו/או של כל בעל מקצוע אחר אשר אמון על מתן ייעוץ וליווי של עסקאות אלו.