fbpx

צרו קשר

054-4548212

כתובתנו

סניף תל אביב: רח' הארבעה 28 סניף ראשון לציון: משה לוי 11

שלחו מייל

roy@roydotanlaw.com

עו“ד חובות

עו“ד חובות מביא איתו את הידע והניסיון המסייע לחייבים התמודד עם החובות וההליכים המשפטיים הקשורים לאותם החובות. זה לא קל ולא נעים להיקלע לחובות, אך בנסיבות החיים כל אחד מאיתנו עשוי למצוא את עצמו מתמודד עם נושים אשר רודפים אחרים ומפעילים נגדו הליכי גבייה באמצעות ההוצאה לפועל.

עורך דין ייצוג חייבים מטפל בסוגים שונים של חובות. החובות יכולים להיות שונים בהיקפם, בנסיבות שבהן הן נוצרו ובגופים שלהם חייבים כסף. אלו יכולים להיות חובות לבנקים, חובות לעירייה, חובות לספקים ועוד. ולמען האמת, חובות הן כדור שלג מתגלגל מי שנקלע לחובות צפוי למצוא את עצמו מתמודד עם דרישות תשלום מכל החזיתות.

במאמר זה נדבר על הנושא של חדלות פירעון חוב לעייריה, והשאלה מה קורה עם חוב ארנונה בפשיטת רגל.

חוב ארנונה בפשיטת רגל

חדלות פירעון – הסבר קצר

חדלות פירעון, או בלשון העם פשיטת רגל, היא אחד הכלים העומדים לרשות חייבים שאינם מסוגלים לפרוע את חובם. נהוג להתייחס אל הליך זה כאל מוצא אחרון. זהו הליך אשר נמשך כארבע שנים, במהלך החייב נתון למגבלות רבות. ההליך נועד למקסם את גביית החוב, וגם לאפשר לחייב לעשות ריסטרט לחייו הכלכליים. זה נעשה באמצעות צו תשלומים המותאם ליכולותיו הכלכליות וכינוס נכסים, ולבסוף מחיקת יתרת החובות שלא ניתן לגבות (הפטר חובות).

רגע, חשוב להדגיש כי אין מדובר בהליך התחמקות מתשלום חובות! יש עוד הרבה מעבר למה שהסברנו. על מנת להבין לעומק, יש לפנות אל עו“ד חובות! הליך זה אינו מתאים לכל אחד ולכל מקרה.

חדלות פירעון חוב לעירייה

חוב לעייריה שהלך והתנפח עשוי הגיע לסכומים גדולים, ובמקרים מסוימים זוהי יכולה להיות הסיבה מדוע אנשים מגיעים למצב של חדלות פירעון. אך האם כדאי להכריז על חדלות פירעון בעקבות חוב לעייריה?

כפי שכבר אמרנו, חדלות פירעון נחשבת כהליך של מוצא אחרון. הצעד הנבון יהיה לפנות אל עורך דין חובות ארנונה על מנת לבחון את ערוצי הפעולה הנכונים. ישנה סבירות גבוהה כי ניתן יהיה לפתור את הבעיה בהסדר ישירות מול העירייה.

יתכן כי ניתן לתקוף את החוב, ולערער על גובה החוב בטיעונים שונים. כל מקרה יש לבדוק לגופו, ולראות כיצד להתמודד איתו. אך חשוב שתדעו שעומדים לרשותכם כלים שונים, מניהול משא ומתן מול פקידי העירייה ועד הגשת עתירה מנהלית.

עוד דבר שיש לקחת בחשבון הוא סוג החוב שיש לכם כלפי העירייה. לא בהכרח מדובר בחובות ארנונה, יתכן כי מדובר גם בחוב עונשי. במקרה שכזה אין טעם בהליך חדלות פירעון חוב לעירייה מכיוון שלא ניתן לקבל הפטר על חוב עונשי.

נכון, הנושא עשוי להישמע מעט מבלבל. אך זוהי גם הסיבה מדוע חשוב לפנות אל עו“ד חובות. כל חייב נמצא תחת נסיבות חוב אחרות, ויש להתאים עבורו את האסטרטגיה המשפטית האופטימלית. ייצוג חייבים תמיד דורש פתרון אישי המתבסס על ניתוח מעמיק של נסיבות המקרה.

חדלות פירעון חוב לעירייה

חוב ארנונה בפשיטת רגל

רבים שואלים מה לגבי חוב ארנונה בפשיטת רגל, האם יש לו דין אחר מיתר החובות?

ובכן, אם פתחתם בהליך חדלות פירעון ויש לכם חוב ארנונה דינו כיתר החובות. החוב אינו זוכה למעמד מיוחד בהליך כינוס הנכסים. החייב יצטרך לשלם את צו התשלומים החודשי לטובת קופת הנשייה, ובסוף ההליך הכספים המצטברים מהתשלומים החודשיים וכינוס הנכסים יחולקו בין הנושים, ובכללם העירייה.

אך למרות האמור לעיל, תמיד עלולים להתעורר סיבוכים משפטיים. למשל ראינו מקרים שהתרחשו בהליך חדלות פירעון של חברה, בהם הסתיים הליך חדלות הפירעון ופתאום בעל החברה מצא את עצמו מול דרישות חוב ארנונה של העירייה. מקרים שכאלו התרחשו בגלל סעיף בחוק המאפשר לעירייה להטיל את חובות הארנונה של עסק שהפסיק להתקיים, על בעל השליטה. אך העירייה עשויה ”להתעורר מאוחר“ ולדרוש את תשלום החוב.

במקרים שכאלו יתכן ויהיה צורך להגיש עתירה מנהלית.

 

ייצוג חייבים

ייצוג חייבים נעשה על ידי עורך דין הבקיא בכל סוגיות ההוצאה לפועל והליכי הגבייה, גבייה מוניציפלית, עתירות מנהליות ועוד. וזה לצד היכולת לראות את התמונה המלאה, לחשוב בצורה יצירתית ולחפש פתרונות בהתאמה אישית.
אך לא רק בקיאות בחוק נדרשת כאן, אלא גם יכולת לנהל משא ומתן. לרשות החייבים עומדים כלים משפטיים שונים, אך לא תמיד כל דבר נפתר על בבתי משפט או באמצעות לשכת ההוצאה לפועל. לעתים ניתן להשיג פשרות והסדרים ישירו מול הנושים, וזה עשוי לשרת את שני הצדדים.

עו“ד חובות

עו“ד חובות

עורך דין רועי דותן מעניק לכם את מעטפת השירותים המשפטיים במקרה של חובות. משרדינו מביא איתו ניסיון רב בהליכי חדלות פירעון, חובות לעייריה והליכי גבייה מנהלית.
מתמודדים עם נושים וחובות? קיבלתם דרישה לתשלום ארנונה רטרואקטיבית? זקוקים לסיוע מול ההוצאה לפועל? הפחתת חיובי ארנונה?אתם מוזמנים לפנות למשרדינו. כאן תוכלו לקבל סיוע אישי וליווי משפטי מלא עד ליציאה מהחובות.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק עורך דין לשון הרע ומיסוי מוניציפלי.

 

חובות בהוצאה לפועל

חובות בהוצאה לפועל זה בטח דבר לא נעים. ההוצאה לפועל היא הגוף הממונה על גביית חובות בישראל, ולצורך כך החוק מעניק לה ”שיניים“. כלומר בסמכות

ביטול חובות ועיקולים בהוצאה לפועל

ביטול חובות ועיקולים בהוצל”פ כן, גם לכם מגיעה הזדמנות לחיות ללא חובות! סוחבים תיק הוצאה לפועל בגלל חוב ארנונה או קנסות? המשכורת או חשבון הבנק

גבייה משפטית

לרשויות השלטון ובכלל זאת לרשויות המקומיות, מוסדות התכנון, תאגידי המים וכיו”ב, סמכויות גביה ייחודיות. לצד סמכויות לגבות חובות בדרך האזרחית של הגשת תביעה לבית המשפט

גבייה מנהלית ומשפט מנהלי

לרשויות השלטון ובכלל זאת לרשויות המקומיות, מוסדות התכנון, תאגידי המים וכיו"ב, סמכויות גביה ייחודיות. לצד סמכויות לגבות חובות בדרך האזרחית של הגשת תביעה לבית המשפט

הוצאה לפועל

עורך הדין רועי דותן מייצג בפני לשכות ההוצאה לפועל זוכים, חייבים וצדדים שלישיים. בנוסף להיכרויות של עורך הדין רועי דותן עם מאפייניה הייחודיים של הגבייה

צור קשר

לייעוץ משפטי מקצועי

חשוב לדעת, כי התכנים באתר אינם מהווים בשום פנים ואופן תחליף לייעוץ מקצועי על ידי עורך דין ו/או של כל בעל מקצוע אחר אשר אמון על מתן ייעוץ וליווי של עסקאות אלו.
פתיחה
1
שלום וברכה
שלום וברכה
איך אוכל לעזור?
Call Now Button