fbpx

צרו קשר

054-4548212

כתובתנו

סניף תל אביב: רח' הארבעה 28 סניף ראשון לציון: משה לוי 11

שלחו מייל

roy@roydotanlaw.com

לשון הרע

פרסמו עליכם שקרים או השמצות באינטרנט? הכפישו אתכם בפייסבוק? אם מדובר בשקרים אודותיכם הרי מדובר בלשון הרע ועליכם לפעול מיד.
בעידן הרשתות החברתיות, בעידן שבו משותף מידע באופן רחב ובקצב מהיר במיוחד, עשויה היד להיות קלה על המקלדת. אמנם, חופש הביטוי מעניק לכל אדם את האפשרויות להתבטא בכל דרך אפשרית, בין היתר ברשתות החברתיות בפרט וברשת האינטרנט בכלל. התבטאויות כאלו של אדם אחד עשויות לפגוע בשמו הטוב של אדם אחר.

לכן קיים איזון עדין בין חופש הביטוי לבין זכותו של אדם להגנה על שמו הטוב. משרד עורך דין מייצג לקוחות ששמם הטוב נפגע ברשת האינטרנט, בעיקר ברשתות החברתיות, בין אם נגרם לו נזק ממוני ובין אם לאו, או נתבעים שנתבעו בתביעה מסוג זה.

משרד עורך הדין רועי דותן מנוסה בייצוג תובעים ונתבעים בתיקי לשון הרע
תיקים אלו מגוונים בהרבה מתיקי 'הוצאה הדיבה' המסורתיים, המוכרים לרוב האוכלוסייה. בעידן הטכנולוגי, כאשר היד קלה על המקלדת, רבים מרגישים שניתנת להם הלגיטימציה להתבטא בצורה חריפה וקיצונית, דבר שלא יכלו לעשות באופן אישי ופנים מול פנים. את הלגיטימציה מקבלים אותם אנשים מזכות היסוד הנקראת "חופש הביטוי" שעל פי ההלכה הפסוקה נגזרת מחוק-יסוד: כבוד האדם וחירותו. אולם, לצד חופש הביטוי, מטרה נוספת של חוק-יסוד: כבוד האדם היא להגן על כבודו ושמו הטוב של אדם.

כאשר תחום לשון הרע והוצאת הדיבה המסורתי דיבר על מקרים פשוטים יחסית, אזי שבעידן הרשתות החברתיות התפתח תחום זה, בעיקר עם התעצמות תופעת השיימינג והקלות בה מועבר מידע בין מכשירי טלפון, גאדג'טים, מחשבים וכו'. כמו כן, תחום לשון הרע חולש על מקרים שבהם ננקטים הליכי גבייה כגון עיקולים שהוטלו שלא כדין (בנסיבות מסוימות שנקבעו בפסיקה), שאז בהחלט עושיה לקום עילה לתביעת פיצויים בגין פרסום לשון הרע.

חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965 מגדיר כי פרסום לשון הרע יכול להוות עוולה אזרחית, שיכולה לזכות את האדם הנפגע בפיצויים ולעתים אף להיחשב כעבירה פלילית, שיכולה להביא להטלת עונש של עד שנת מאסר על האדם הפוגע. משרד עורך הדין רועי דותן מעניק את השירות בהיבט האזרחי של נושא זה, דהיינו בתביעות לפיצויים

ידע וניסיון העומדים לשירותכם
למשרד עורך הדין רועי דותן ידע והבנה מעמיקים, תוך היכרות עם ההלכה הפסוקה, באשר לתחולת חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965 וההגדרות הקבועות בו. עורך הדין רועי דותן מכיר את ההגנות הקבועות בחוק זה ואת הנסיבות שבעטיין פוסקים בתי המשפט פיצויים בסכומים גבוהים יותר וגבוהים פחות. לכן, עורך הדין רועי דותן מאפשר ללקוחותיו התובעים למקסם את תביעתם ולהגדיל את סך הפיצוי ומאפשר ללקוחותיו הנתבעים למזער את נזקם ואף להימנע מחיוב בתשלום פיצוי כלל.

משרד עו”ד רועי דותן מתמחה ומיומן זה שנים בייצוג משפטי בתחום לשון הרע.
לקבלת ייעוץ ראשוני צרו קשר ונשמח לסייע ולהצליח בשבילכם/ן: 054-4548212

הפחתת ארנונה לעסקים

הפחתת ארנונה לעסקים בוודאי תאפשר לעסק לחסוך סכומי כסף ניכרים, דבר שיגדיל את רווחיותו. ובהתחשב בנסיבות הכלכליות הנוכחיות, כל בעל עסק ישמח לחסוך בהוצאות הארנונה.

עורך דין הוצאת דיבה ולשון הרע

עורך דין הוצאת דיבה ולשון הרע מטפל בכל המקרים בהן מוגשות תביעות מתוקפו של חוק איסור לשון הרע. בתור עורכי דין הוצאת דיבה, אנו יכולים

עו"ד לשון הרע

עו"ד לשון הרע רועי דותן מעניק סיוע משפטי ללקוחותיו אשר נפגעו מלשון הרע או הוצאת דיבה בהתאם לחוק איסור לשון הרע. משרדינו מעניק לכם סיוע

תביעה על שיימינג

תביעה על שיימינג נולדה מתוך תופעה של שני העשורים האחרונים, והיא קשורה בעיקר להתפתחותן של טכנולוגיות האינטרנט ובפרט הרשתות החברתיות. תביעת שיימינג היא בעיקרה תביעת

עו"ד הוצאת דיבה

לא נעים להודות, אך כל אדם עשוי להזדקק לסיוע של עו“ד הוצאת דיבה ברגע זה או אחר של חייו. אתם אולי מחשיבים את עצמכם אזרחים

עורך דין הפחתת ארנונה

עורך דין הפחתת ארנונה מעניק סיוע לנישומים פרטיים ובעלי עסקים המתמודדים עם דרישות חיוב גבוהות ובלת מוצדקות, והליכי גבייה דורסניים שמנהלות הרשויות המקומיות. כאשר מתעוררות

צור קשר

לייעוץ משפטי מקצועי

חשוב לדעת, כי התכנים באתר אינם מהווים בשום פנים ואופן תחליף לייעוץ מקצועי על ידי עורך דין ו/או של כל בעל מקצוע אחר אשר אמון על מתן ייעוץ וליווי של עסקאות אלו.
פתיחה
1
שלום וברכה
שלום וברכה
איך אוכל לעזור?
Call Now Button